İlçe merkezi; kendi adıyla anılan ovada kuzeyi ve güneyi yüksek tepelerle çevrilidir. Şehir Merkezine uzaklığı 46 Km.'dir. Pamukova, doğuda Geyve ilçesi, kuzeyde Sapanca ve Kocaeli-İzmit ilçeleri, batıda Bursa-İznik ilçesi, güneyde ise Bilecik-Osmaneli ilçesi ile çevrilidir.

MHP Pamukova İlçe Başkanı Arif ÇAKIL - ÖZGEÇMİŞ

1974 Bilecik Osmaneli ilçesi Boyunkaya Köyü doğumluyum.

İlköğrenimimi köyümde okudum.

1992 yılında ülkü ocağı ile şereflendim.

Aynı dönem içerisinde ise İstanbul'da Türkiye Gazetesi dağıtım ve tahsilat işlerinde çalışmış olduğum süreçler ve devamında da ocak kültüründen aldığım inançla birlikte ülkücülük şuuru hiç eksilmeden devam ederek bugünlere geldim.

Vatani görevimi Diyarbakır Jandarma Komando Bölüğünde yaptım. Daha sonra yeni iş hayatıma başlangıç olarak Eskişehir yolu üzeri Bağlarbaşı Köyü altı AKBİR Petrol'de çalışmaya başladım. 1977 yılından itibaren aynı işyerinde işime devam ediyorum.

2014 Yerel seçimlerinde belediye meclis üyesi adayı olarak ilk aktif siyasete adımımı attım. Daha sonra da ilçe yönetimine dahil olarak muhasiplik görevinde bulundum.

2017 ilçe kongresinde ilçe başkanı seçilerek göreve başladım. Son kongreyle birlikte yeniden aldığım başkanlık görevime devam etmekteyim.

Evliyim üç çocuk babasıyım.