1981 yılında Erzurum'da dünyaya gelen Ferit Şekerli, 1988 yılında Sakarya'ya taşınmıştır. Çalışma hayatına henüz öğrenci olduğu yıllarda (1992) atılmış, perakende satış ve pazarlama sektöründe ciddi bir ticaret ve insan ilişkileri tecrübesi edinmiştir. 2007 yılında birkaç özel şirkette üst düzey yöneticilik ve eğitim danışmanlığı konularında hizmet vererek; bilgi, birikim ve tecrübelerini pekiştirmiş ve sektörde açık / ihtiyaç olduğunu gözlemleyerek 2016 yılında kendi şirketi olan Eleganza Ajans’ı kurmuştur.

Ferit Şekerli ajans bünyesinde Türkiye genelinde reklam ve tanıtım hizmetlerinin yanı sıra, satış pazarlama alanında kişisel gelişim, motivasyon, diksiyon, ikna teknikleri gibi eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir.

Arifiye, Adapazarı şehir merkezine yaklaşık 8 km uzaklıkta olup, asfalt bir yolla Dörtyol mevkiine ve buradan da Adapazarı’na bağlanmaktadır. Ayrıca D-100 Devlet Karayolu, TEM Anadolu Otoyolu ve Bilecik-Eskişehir yolu kullanılarak da diğer şehirlere ulaşılmaktadır. Arifiye ilçesinin kuzeyinde Adapazarı ilçesi, kuzeybatısında Serdivan ilçesi, batısında Sapanca ilçesi, güneyinde Geyve ilçesi, doğusunda Erenler ilçesi yer almaktadır.  6 Mart 2008 tarihinde kabul edilen 5747 sayılı “Büyükşehir Belediyesi Sınırları İçerisinde İlçe Kurulması ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun”un, 26824 sayılı ve 22 Mart 2008 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmesi ile birlikte Arifiye “İlçe” olmuştur.

MHP Arifiye İlçe Başkanı FERİT ŞEKERLİ - ÖZGEÇMİŞ

1981 yılında Erzurum’un Palandöken ilçesine bağlı Uzunahmet köyünde 7 çocuklu bir ailenin 6. çocuğu olarak dünyaya geldi. 1988 yılında Arifiye ilçesi Hanlı mahallesine taşınarak, ilk, orta ve lise eğitimini Sakarya’da tamamladı. Çalışma hayatına henüz öğrenci olduğu yıllarda(1992) atıldı, perakende satış ve pazarlama sektöründe ciddi bir ticaret ve insan ilişkileri tecrübesi edinerek, bu süreci 2001 yılında noktaladı. 2002 yılında Ankara Genel Kurmay Özel Birliği’nde askerliğini tamamladı. Kısa bir süre Sakarya’da kaldıktan sonra kendini geliştirmek ve alanında uzmanlaşmak adına İstanbul’da iki farklı özel şirkette ses ve görüntü sistemleri teknik bilgi, satış eğitimi alarak, 2007 yılında tekrar Sakarya’ya döndü. Birkaç özel şirkette üst düzey yöneticilik ve eğitim danışmanlığı konularında hizmet vererek; bilgi, birikim ve tecrübelerini pekiştirmesiyle, reklam ve pazarlama sektöründe açık/ihtiyaç olduğunu gözlemledi, 2016 yılında kendi şirketi olan Eleganza Ajans’ı kurdu. Ajans bünyesinde Türkiye genelinde reklam ve tanıtım hizmetlerinin yanı sıra, satış pazarlama alanında kişisel gelişim, motivasyon, diksiyon, ikna teknikleri gibi eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. 2020 Ocak ayında Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Arifiye İlçe Başkanı olarak atandı. Aynı yıl Ağustos ayında MHP Arifiye ilçe kongresinde İlçe Başkanı görevine seçildi. Ferit Şekerli Genç İş Adamları Derneği(GİAD) üyesi ve Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası(SATSO) 12. Meslek Komisyonu üyesidir. Ferit Şekerli aynı zamanda Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği(ASKON) Sakarya Kurucu Yönetim Kurulu üyesi, Basım Yayın ve Reklam Sektörü Komisyon Başkan Yardımcısıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır. Ferit Şekerli örnek bir eş, örnek bir baba olma gayretinden taviz vermeyen, ticaret hayatında başarılı ve girişimci bir iş adamıdır.