Sakarya ovasının kuzey doğu ucunda çam dağının eteğinde kurulmuştur. Şehir Merkezine Uzaklığı 36 Km.'dir. İlçe kuzeyden Kocaali ve Karasu ilçeleri, güney ve güneybatıdan Akyazı ilçesi, batıdan Adapazarı ilçesi, kuzeybatıdan Ferizli ve Söğütlü ilçeleri, doğudan ise Düzce-Gümüşova ve Düzce-Gölyaka ilçeleri ile çevrilidir. Hendek, Cumhuriyetten sonra Sakarya vilayet olunca 1 Aralık 1954 tarihinde bu İl’e bağlı bir ilçe olmuştur.

 

17 MART 1972’de İstanbul’da doğdum. Dedelerim 93 Harbi nedeni ile önce Artvin’in Borçka ilçesine, Oradan da Sakarya’nın Hendek ilçesine göç etmiş, Lütfiye köşk mahallesine yerleşmişlerdir. Babam İshak NAMLI İş Bankası emeklisi olup 2006 yılında Zonguldak’ta geçirmiş olduğu Trafik kazası nedeni ile vefat etmiştir. Annem Zeynep NAMLI ev hanımıdır. İlkokulu İstanbul Kadıköy Kaptan Hasan Paşa İlkokulunda okudum. İlkokul sonrası Sakarya Akyazı Topağaç ( Ramaslı ) Mahallesinde Diyanete bağlı Kuran Kursunda Hafızlık eğitimi aldım. Ortaokulu Üsküdar İmam Hatip lisesi orta bölümünde tamamladıktan sonra, Lise Öğrenimimi Kocaeli Akşam Ticaret Lisesinde tamamladım. 2000 yılında Hendek Meslek Yüksekokulu Bilgisayarlı Muhasebe bölümünü sonrasında 2004 yılında Açık öğretim Fakültesi İşletme Fakültesinde Lisans eğitimimi tamamladım. Askerliğimi 2003 yılında Konya Ereğli’de tamamladım.

      2006 yılında eşim  Fatma TUTAR ile evlendim ve 2007, 2009 ve 2015 doğumlu 3 erkek çocuğu babasıyım.

İŞ HAYATIM…

1994 – 1998 Yılları arasında Hendek Sefa İnşaat firmasında ön muhasebe elemanı olarak, 2004 – 2014 yılları arasında Hendek II. Organize sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Çamsan Entegre Sanayi ve Ticaret A.Ş. fabrikasında Güvenlik Şefi olarak, 2014 – ( halen devem ediyorum ) yılları arasında Sakarya Modern Sanayi Sitesinde Tu-tar İnş. Yapı ve End. Malz. San. İç ve Dış Ticaret Limited şirketinde Muhasebe ve Satınalma Sorumlusu olarak görev yapmaktayım.

SİYASİ HAYATIM…

      1992 yılında Babamın emekliliği nedeniyle İstanbul’dan Hendek’e taşındık. 1992 yılından beri Ülkü Ocaklarında ve Milliyetçi Hareket Partisi Hendek İlçe Teşkilatında mevki makam gözetmeden gün geldi nefer, gün geldi yönetim kurulu üyesi gün geldi Başkan olarak görev aldım. Mevlam Ömür verdiği sürece de Üç Hilale, Milliyetçi Ülkücü Harekete sadakatle bağlı olarak Teşkilatımın emrinde hayatımı idame ettireceğim.

SOSYAL HAYATIM…

      Futbolu ve Beşiktaş’ı çok sevmem nedeniyle Serpil Hamdi TÜZÜN’ün başında olduğu Özkaynak düzeni döneminde seçmelere katıldım ve seçmelerde dönen torpili görünceTürk Futbol altyapısının bugünkü kötü durumlara gelmesine o zaman şahit oldum. Sonrasında Tevfik EROĞLU hocanın antrenörlüğünde Beşiktaş tezahüratı yapıp kovuluncaya kadar Fenerbahçe alt yapısında futbol oynadım. Beşiktaş sevgimiz bizim ezeli rakibinden kovulmamıza sebep olsada futboldan kopamayıp Üsküdar Anadolu spor kulubünde amatör olarak futbol oynadım. İstanbuldan ayrıldıktan sonra İlçemiz Mahalle takımlarından Akovaspor da 6 yıl futbol oynadım. 1999 yılında geçirdiğim diz sakatlığı nedeniyle Futbol sevgimi sadece izleyici olarak devam ettiriyorum. Futbol dışında fabrika ve kaymakamlık turnuvalarında biraz voleybol biraz da Basketbol ile ilgilendim.